ADIYAMANIN OLMASA ASLA ALINMAYAN ÜRÜNÜ adıyaman tütünü

        

Adıyaman'da sigara tiryakilerinin yaygın olduğu kaliteli Adıyaman tütününe rağbet görüyor.

Adıyaman’da üretilen Çelikhan tütünü meşhur olmasıyla beraber ilde birçok alanda tütünler Türkiye’nin tüm illerine gönderilmeye başladı.

8 farklı tütün çeşidi bulunan Adıyaman'da her fiyattan tütün, damak hazzına tütün tiryakileri tarafından alıcı buluyor.

Sigara tiryakileri hazır sigaranın fiyatlarının pahalı olması nedeniyle sigara tiryakilerini sarma tütün olan Çelikhan tütünü ne yöneltti.

Kentin birçok noktasında Adıyaman tütünü olarak adlandırılan Çelikhan tütünü, Sincik tütünü benzer biçimde ilçelerin tütünleri ilk tercih olma özelliğine sahiptir.

Bir paket sigara fiyatına 30 gram tütün alınabilirken, vatandaşların tercih etmesindeki ayrı bir nedeni olarak ise hazır sigaraların içine ne konulduğunun bilinmemesi yani doğal sarma tütünü olmasıdır.

Tütün satıcıları yapmış oldukları açıklama da ise şunları kaydettiler:

“biliyorsunuz ki Adıyaman’ın tütünü meşhur fakat sattığımız tütünlerin satış oranı ile ekim oranı sınırlıdır. Hepimiz buradan İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya gibi illere gönderiyoruz. Yurttaşlarımızın Adıyaman tütününü tercih etmelerindeki sebeblerden birde şudur, bizim tütünlerimiz ilaçsızdır ve hem de katkısızdır. Doğal olarak hepimiz bunları kendimiz kıyarak buraya getiriyoruz,  Evet, tütün sağlıklı bir şey değil ama tiryakisi olmak ve bunu içmesi gereken kişiler ise hiç değilse zehrin biraz iyisi olması fikrini taşıyanlar var. Bizler buradan vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Öncelikle sigara içmek zararlıdır, fakat içmek isteyene de mani olamıyoruz. Bu nedenle hiç değilse sigara içecekseniz bari kaçak tütünden şaşmamalarını istiyoruz. Hazırladığımız tütünler kendi yöremizin ve ayrıca içerisinde asla bir kimyasal madde bulunmuyor. 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 210 Bugün 445 Bu Ay : 47552 Bu Yıl : 567599 Toplam : 3663407