Adıyaman Tütünü Nasıl Muhafaza Edilir adıyaman tütünü

Adıyaman Tütünü aldıktan sonra gerektiği gibi saklamazsanız tütününüz kısa sürede bozulabilir. Adıyaman tütünü nasıl saklanır, çelikhan tütünü nasıl saklanır.

Müşterilerimiz en çok tütün iyi mi muhafaza edilir, nasıl saklanır bunu soruyorlar.

Biz tütün çeşitlerimizi birer kiloluk poşetlere yerleştirip gönderiyoruz. Tütün elinize ulaşınca öncelikle tümünü poşetten çıkartıp bir gazete kağıdı üzerine serperek yarım saat kadar havalandırabilirsiniz. böylelikle adıyaman tütünü hava almış olur. Bu işlem sırasında ve daha sonrasında güneşe mutlaka maruz kalmamalı! Güneşe maruz kalan bir tütün bir tek 1-2 saat içerisinde bozulabilir. Daha sonra içeceğiniz kadarını tütün gizleme kabınıza alıp kalanını tekrar poşetleyin. Kışın bu tütünü soğuk bir odada saklayabilirsiniz. Yazın ise aşırı sıcaktan dolayı tütününüz çok çabuk kuruyup tadı bozulabilir.  Bu durumlarda ise adıyaman tütünü poşetle birlikte buz dolabınızda saklayabilirsiniz.

Eğer tütününüz kurumuş ise telaş etmeyin. Tütün içerisine birkaç damla su serpip yine poşeti bağlayın. Bu su tütünün hepsinı nemlendirecektir. Bunun dışında tütün içine portakal kabuğu yada marul koyanlarda var. bu işlemde adıyaman tütünü için işe yaramaktadır.

Site istatistikleri Online 746 Bugün 5144 Bu Ay : 103553 Bu Yıl : 516101 Toplam : 2784862

toplist