Adıyaman Tütünü Nasıl Muhafaza Edilir adıyaman tütünü

Adıyaman Tütünü aldıktan sonra gerektiği gibi saklamazsanız tütününüz kısa sürede bozulabilir. Adıyaman tütünü nasıl saklanır, çelikhan tütünü nasıl saklanır.

Müşterilerimiz en çok tütün iyi mi muhafaza edilir, nasıl saklanır bunu soruyorlar.

Biz tütün çeşitlerimizi birer kiloluk poşetlere yerleştirip gönderiyoruz. Tütün elinize ulaşınca öncelikle tümünü poşetten çıkartıp bir gazete kağıdı üzerine serperek yarım saat kadar havalandırabilirsiniz. böylelikle adıyaman tütünü hava almış olur. Bu işlem sırasında ve daha sonrasında güneşe mutlaka maruz kalmamalı! Güneşe maruz kalan bir tütün bir tek 1-2 saat içerisinde bozulabilir. Daha sonra içeceğiniz kadarını tütün gizleme kabınıza alıp kalanını tekrar poşetleyin. Kışın bu tütünü soğuk bir odada saklayabilirsiniz. Yazın ise aşırı sıcaktan dolayı tütününüz çok çabuk kuruyup tadı bozulabilir.  Bu durumlarda ise adıyaman tütünü poşetle birlikte buz dolabınızda saklayabilirsiniz.

Eğer tütününüz kurumuş ise telaş etmeyin. Tütün içerisine birkaç damla su serpip yine poşeti bağlayın. Bu su tütünün hepsinı nemlendirecektir. Bunun dışında tütün içine portakal kabuğu yada marul koyanlarda var. bu işlemde adıyaman tütünü için işe yaramaktadır.

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 381 Bugün 377 Bu Ay : 9809 Bu Yıl : 617538 Toplam : 3713346