Adıyaman tütünü ekimi başladı adıyaman tütünü

        

Adıyaman ilinin en büyük geçim kaynağı olan ve il genelinde neredeyse 100 bin kişinin geçimine doğrudan temin eden kıyılmış tütün olan ve Tüm Türkiye'de Adıyaman tütünü olarak bilinen tütün mayıs ayı itibari ile ekimi başladı. Her sene yeni umutlar ile tütün ekimini yapan çiftçilerimiz bu senenin de sadece tütün değil tüm tarım ürünlerinin hem ülkemize hem de milletimizin umutlarına derman olmasını istiyorlar.

Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı tütün için çok verimli bir yıl oldu. Geçen senenin başlarında bulaşan bir hastalık nedeni sebebiyle tütün ürünlerinin üretimi düşmüştü ayrıca yoğun ilgi sayesinde tütün fiyatları faiş noktalara çıkmıştı. Bundan dolayıdır ki artık tütün ekmeyenler bile tütün ekmeye deyim yerinde ise dağa taşa bile tütün ekimi yapılmaya başladı.

Bizim de bu senen hem alıcıları hem de üreticileri üzmeyecek bir aralıktı Adıyaman tütünü satışının yapılmasını temenni ediyoruz. 2017 ve 2018 yılı yeni mahsüllerin yetişme esnasında hiçbir sorun çıkmamasını şimdiden temenni ediyor ve herkese bol kazançlar diliyoruz. 

yeni mahsül tütün için yazımızı okumak için tıklayınız

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 206 Bugün 410 Bu Ay : 47517 Bu Yıl : 567564 Toplam : 3663372