Sigara İçenler İçmeyenlere Göre 2 Kat Daha Depresif adıyaman tütünü

     İngiliz bilim insanlarının üzerinde çalıştıkları bir araştırmada etkileyici sonuçlara ulaştılar. Sigara içenlerin depresyon geçirme riskinin iki kat daha yüksek olduğu ifade edildi. Araştırma Ekibinin başındaki Profesör Dr. Robert West, sigara kullananların yüzde 18'inin depresyon yaşadığını açıkladı.

İngiliz bilim insanlarının üzerinde çalıştıkları  bir araştırmada etkileyici sonuçlara ulaştılar. Sigara içenlerin depresyon geçirme riskinin iki kat daha yüksek olduğu ifade edildi. Araştırma Ekibinin başındaki Profesör Dr. Robert West, sigara kullananların yüzde 18'inin depresyon yaşadığını açıkladı.
SİGARAYI BIRAKANLAR SAĞLIKLARININ YANI SIRA RUHSAL SAĞLIKLARINADA KAVUŞUYOR
 
Sigarayı bırakanların yaşamlarını daha mutlu sürdürdüklerini ifade etti. West, "Sigarayı bırakanlar yalnızca fiziksel değil ruhsal sağlıklarına da kavuşuyor" dedi.
 
SİGARA KULLANIMI İLE DEPRESYON DOĞRU ORANTILIDIR 

İngiltere'nin saygın üniversitelerinden Londra Üniversitesi'nde Profesör Dr. Robert West ve takımı tarafından, sigara içen, kısa süre önce sigarayı bırakmış ve hiç sigara içmemiş toplam 6 bin 500 kişinin katılımı ile yapılan araştırma, depresyonla sigaranın güçlü bağlantısı olduğunu gösterdi.
 
ENDİŞE VE KORKUYU TETİKLİYOR
 
Sanıldığının aksine rahatlamak için içilen sigaranın endişe ve korkuyu tetiklediği ifade edilirken, depresyon kaynaklı ruhsal hastalıklara yakalananlardan sigara içenlerin daha erken yaşta öldüğü belirtildi.

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 212 Bugün 455 Bu Ay : 47562 Bu Yıl : 567609 Toplam : 3663417