Yerli tütün olan Adıyaman tütünü kalitesi nasıl anlaşılır adıyaman tütünü

        Ülkemizde birçok şehirde bir çok şehirde tütün ekimi ve üretimi yapılmaktadır. Fakat bunların arasında hiçbir işlem görmeden içilebilen tütün olarak ise en başta Adıyaman tütünü  gelmektedir. Ve Adıyaman'ın da ilçesi olan Çelikhan ilçesinde yetişen tütüne ise Çelikhan tütünü olarak bilinip ona göre telaffuz edilmektedir.

      Dağların coğrafik yapılarına ve değişen hava koşullarına bağlı olarak ayrıca çok az da olsa farklı üretim  teknikleri nedeniyle Çelikhan bölgesinde yetişen bu tütünler daha büyük yapraklı ve daha aromatik olup içenleri kendine hayran bırakmaktadır. 

Son zamanalara özellikle artan sigara zamları ile birlikte bununla ilgili olarak  2019 sigara zamları ve Adıyaman tütünü yazımızı okuyabilirsiniz

Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü satışını yapan büfe ve tütün shoplar bu alanda sigara maliyetlerini düşürmektedirler. bu da vatandaşlar  arasında memnuniyet sağlamaktadır.
Ayrıca açık tütün olarak satışı yapılan bu ürünlerden ise piyasada özellikle sert içim, yumuşak, orta sert, orta içim ve ayrıca orta hafif içim olarak farklı çeşitleri gibi bunun haricinde ise farklı aromalar katılarak geliştirilen ürünler mevcuttur. 

 

kaliteli tütünün özellikleri nelerdir

 

Adıyaman tütünü kalitesi anlaşılması ise öncelikle altın sarısı tütün içenlere kötü bir haberimiz var tütün hiç bir zaman altın sarısı olmaz bu rengi yakalamak için kükürt gibi farklı kimyasal maddeler kullanmakatdırlar. 
buna bağlı olarak da altın sarısı tütünü içenler zamanlar boğazda yanma hissederler bu içtikleri tütünlerin ilaçlı oldugunu göstermektedir. 

Ayrıca eğer ağızda acılık bırakıyor ise bu da içtiniz tütün kalite olarak düşük bir tütündür. 

kaliteli tütünün ve adıyaman tütünün özellikleri nelerdir

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 313 Bugün 744 Bu Ay : 39258 Bu Yıl : 559305 Toplam : 3655113