tütün elle nasıl sarılır adıyaman tütünü

        

        tütün elle nasıl sarılır? sigara sarmanın püf noktaları? Şimdi gelelim birlikte tütün elle nasıl sarılır ve bu işlemi nasıl yapıldığına bakmaya. sigara saramnın püf noktalarını görmeye başlayalım.

 

1- Öncelikle tütünü elle sarmak için arap çarşafı dediğimiz kağıda adıyaman tütünü veya çelikhan tütünü eşit şekilde bir adet arap çarşafınının yüzeyine yayarak başlıyoruz.
2- arap çarşafına elimize aldık. baş parmağımız ve orta parmağımız ile de kağıdın kırışmasını engellemek içinde kullanabilirsiniz.  diğer parmaklarımız ile kağıd yarım boru haline getiriyoruz. 

3- Tütünü kağıdın üstüne eşit olacak şekilde dağıtarak kağıdın üstüne serpiyoruz. tütünün eşit dağılmış ve yeterli miktarda düzgün ve eşit yanması için eşit dağıtım şart. 

4- Eğer uç kısmına filitre konulacak ise filitreyi kağıdın uç noktasına yerleştirip işleme devam edebilirsiniz. eğer filitre kullanmayacaksanız işleme devam edebiliriz.

5- iki elinizin orta parmaklarını karşılıklı bir şekilde çizgi olacak poziyona getirin baş barmak ile ön taraftan başlayarak sarmaya başlıyoruz. 

6- kağıdı silindir şekline oluşturmaya başlayarak ileri geri hareketler ile şekil almaya başlamasını sağlayın.

7- Silindir şeklini almaya başlayan kağıt ile düzgün bir şekilde sarmaya başlayın ve kağıdın kenarına gerekli hafif ayarlamasını yaparak devam ediyoruz.

8- kağıdn şekil almasından sonra silindir olmasını sağlayın ve bir kaç hareket ile tecrube edinebilirsiniz.

9- kağıdın sadece yapışacak kısmı gözükene kadar sarma işlemini yapın ve yapışkanlı kısmını diliniz ile ıslatarak eşit baskı ile çok gevşek veya çok sıkı olmadan devam ediyoruz.

eğer çok sıkı olursa duman glemez çok gevşek olursada sigaradan tat alamazsınız. 

10- arap çarşafından taşan adıyaman tütünü veya çelikhan tütününlerini kopartın. 

11- sigaranın içilecek kısmını kıvrayarak tütününü dökülmesini engelleyin.

12- içime hazır hale gelen kıyılmış tütün içime hazır hale gelmiştir. 

 

videomuzdan izleyebilir  tütün elle nasıl sarılır

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

Site istatistikleri Online 252 Bugün 2067 Bu Ay : 27304 Bu Yıl : 635033 Toplam : 3730841